Kotły na pellet

– to urządzenia które są w stanie ogrzewać budynki taniej niż gazem ziemnym, eko-groszkiem a przy umiejętnym montażu i ustawieniu parametrów, taniej nawet niż węglem kamiennym. Koszt produkcji 1kWh ciepła w zależności od sprawności i wartości opałowej pelletu, waha się od 0,15 do 0,18 PLN brutto.

Wskazane jest aby zastosować/zamontować zbiornik akumulacyjny.

Prosimy o kontakt pod adresem email atmopol@atmopol.pl


Kompaktowy kocioł na pellet Atmos D15PX spełniający wymagania dyrektywy Ecodesign oraz warunki klasy 5 normy PN EN 303-5:2012. Dzięki zwartej budowie, kocioł pozwala zaoszczędzić miejsce w kotłowni. Wyposażony w palnik pelletu Atmos A25 z automatycznym rozpalaniem pelletu. W kotle zastosowany został pojemnik pelletu o pojemności 175 L.
POLECAMY
Kocioł Cortina Pellet to niezwykle innowacyjny kocioł pelletowy spełniający najbardziej restrykcyjne normy emisyjne, m.in. dyrektywę Ecodesign i 5 klasę normy EN 303-5:2012. Kocioł wyróżnia jedyny na rynku system kontroli spalania oparty o różnicowy czujnik ciśnienia, optyczne czujniki poziomu paliwa na ruszcie oraz unikalny algorytm pracy.Rozwiązanie to umożliwia bardzo efektywne spalanie pelletu każdej klasy za sprawnością dochodzącą do 95%, a zaawansowany mechanizm automatycznego oczyszczania palnika gwarantuje bardzo sprawną pracę kotła nawet w przypadku pelletu najniższej klasy. Kocioł wyposażony w sterownik ST-912 (firmy Tech) umożliwiający zdalne sterowanie przez Internet, SMS lub aplikację mobilną.
POLECAMY


Kocioł EG-PELLET to nowoczesne, ekologiczne urządzenie grzewcze na pellet stworzone z myślą o najbardziej wymagających klientach ceniących sobie komfort i wygodę użytkowania. Kocioł cechuje się prostą obsługą, niskim zużyciem paliwa a także wysoką sprawnością. Urządzenie współpracuje z każdą instalacją niskotemperaturową. przeznaczony jest do domów jednorodzinnych i wielorodzinnych domów pasywnych czy pomieszczeń biurowych. Dzięki aplikacji telefonicznej istnieje możliwość zdalnego sterowania pracą kotła.
POLECAMY


Ekologiczne ciepło w najwyższej klasie 5. Kocioł na pellet Genesis KPP z automatyczną zapalarką gwarantujący pracę z wysoką sprawnością 90 proc. Stanowi gwarancję czystej kotłowni i optymalnego wykorzystania odnawialnych źródeł energii. Wyposażony w pojemny zasobnik umożliwia nieprzerwaną pracę kotła przez wiele dni. Rozszerzenie systemu o sterownik pokojowy i moduł internetowy umożliwia nadzór nad pracą kotła spoza kotłowni, również za pomocą smartfonu lub tabletu.
POLECAMY


Pell Duo jest kotłem kompaktowym na pellet z automatycznym rozpalaniem i wygaszaniem, wyposażony w samoczyszczący palnik ze stali żaroodpornej. W pionowym wymienniku zastosowano popielnik wyczystny, który spełnia rolę izolatora spodu kotła, co znacząco podnosi jego sprawność cieplną. Sterownik nowej generacji to urządzenie wykonane w zaawansowanej technologii, przystosowane do obsługi energooszczędnych pomp elektronicznych. Charakterystyczne cechy sterownika: intuicyjna obsługa i prostota obsługi. Kocioł Pell Duo można kontrolować poprzez telefon.
POLECAMY


W pełni automatyczny kocioł Red Performa. Sam się rozpali i wygasi. Sam będzie utrzymywał temperaturę odpowiednią dla domowników a przy okazji będzie oszczędzał paliwo (funkcja AUTO-ECO). Ogrzewa wodę w grzejnikach, w układzie podłogowym oraz wodę użytkową. Może współpracować z istniejącym systemem grzewczym oraz solarami. Konstrukcja zgodna z dyrektywą Ecodesign. Zaawansowana elektronika i nowy system kontroli spalania (Beta) zapewnia stale zoptymalizowane i efektywne spalanie oraz pozwala kontrolować kocioł za pośrednictwem Wi-Fi ze smartfona lub tabletu.
POLECAMY


SAS BIO SOLID to nowoczesny automatyczny kocioł c.o. klasy 5, wyposażony w opatentowany palnik pelletowy SAS MULTI FLAME. Spełnia on wymagania normy PN-EN 303-5:2012 w zakresie sprawności cieplnej, granicznych wartości emisji zanieczyszczeń oraz restrykcyjnych wymagań dotyczących bezpieczeństwa. Kocioł charakteryzuje się wysoką sprawnością i efektywnością procesu spalania. Urządzenie wyposażone jest w sterownik umożliwiający kontrolę pracy na odległość. Dla sterownika TECH ST-550 zPID istnieje możliwość pobrania wygodnej aplikacji emodul na urządzenia mobilne. Cały typoszereg kotłów BIO SOLID spełnia wymogi Ecodesign oraz może brać udział w programach dofinansowania do zakupu kotła.
POLECAMY


Kotły c.o. SEG BIO o mocach od 14 do 100 kW uzyskały 5 klasę według normy PN EN 303-5:2012, spalając pellet. kotły zaliczają się do grupy produktów, które biorą udział w programach samorządowych z dofinansowaniem na zakup takiego urządzenia. Kocioł posiada palnik rynnowy BIO z automatyczną zapalarką oraz system zabezpieczający przed zapłonem paliwa, w zasobniku tzw. STRAŻAK. Dzięki zastosowaniu zaawansowanego sterowania istnieje możliwość kontroli parametrów oraz ich regulacji przez aplikację internetową. Kotły posiadają certyfikat TÜV Rheinland, który gwarantuje najwyższą jakość produktów.
POLECAMY


Kotły A2C są najnowszymi urządzeniami w ofercie żeliwnych kotłów pelletowych firmy Viadrus (moc zależnie od modelu 6-30 kW). Kotły posiadają certyfikat 5 klasy emisji i Ecodesign. Osprzęt produkcji polskiej, tj. palnik obrotowy firmy PellasX z regulatorem S.ControlTouch firmy Plum. Zastosowany palnik umożliwia bezproblemowe spalanie różnych rodzajów pelletu, w tym agropellet. Do regulatora można podłączyć moduł łączności ECO-Net, pozwalający na zdalną kontrolę i diagnostykę serwisową kotła i instalacji.
POLECAMY


Kocioł Compact Pellet to oferta przede wszystkim dla użytkowników z niewielką kotłownią. Zamontowany ponad kotłem kosz c.o. pozwala oszczędzić miejsce w kotłowni. Atuty urządzenia to kompaktowe wymiary, wymiennik z rur ze stali kotłowej bez szwu, popielnik z szufladą do łatwego czyszczenia i wybierania popiołu, a także (opcjonalnie) nowoczesny samoczyszczący się palnik pelletowy. Kocioł na pellet posiada certyfikat 5 klasy i Ecodesign. Możliwe sterowanie przez aplikację telefoniczną oraz konfiguracja automatyki do potrzeb własnej kotłowni.
POLECAMY


Kocioł na pellet z podajnikiem Forest jest kotłem trójciągowym, wyposażonym w wygodną automatykę pozwalającą na podłączenie np. modułu internetowego, sterowania pogodowego itp. Dzięki zastosowaniu zawirowywaczy pozwalających na regularne, zautomatyzowane oczyszczanie wymiennika oraz innowacyjnego palnika pelletowego samoczyszczącego, sprawność kotła utrzymuje się niezmiennie na poziomie 96%. Kocioł spełnia warunki klasy 5 normy PN EN 303-5.2012 oraz Ecodesign. Kocioł dostępny w podtypach Forest Lux lub Forest Lux Automat.
POLECAMY