Akcesoria

Każdy producent kotłów podaje sprawność kotła i tak jeśli kocioł ma 70% sprawności to temperatura na kotle powinna wynosić 70ºC a temperatury na spalinach 130ºC i analogicznie jeśli kocioł ma 80% sprawności to temperatura na kotle powinna wynosić 80ºC a temperatura spalin 120ºC, jeśli kocioł jest w piątej klasie i posiada też eco-design to jego sprawność wynosi 90% więc kocioł powinien pracować na 90ºC a temperatura spalin 110ºC.
Nasi instalatorzy montują każdy kocioł na eko-groszek z zespołem termoregulacyjnym Modulus. Temperatura otwarcia termostatu powrotu wynosi 70ºC a temperatura otwarcia wraz z ustawieniem minimalnej siły nadmuchu wentylatora funkcjonuje rewelacyjnie !!!!
I tak zamontowane lub zmodernizowane instalacje kotłów na ekogroszek pracują 85ºC – 90ºC na wyjściu z kotła, natomiast powrót do kotła wynosi 72ºC.
Wentylator kotła jest tak ustawiony i tak pracuje aby temperatura na spalinach wahała się pomiędzy 110ºC-115ºC.
Ze względu na jego MOCNE wygrzanie idealnie dopala nawet gorszy sort ekogroszku nie doprowadzając do spieków. Wydłuża się żywotność korpusu kotła ze względu na brak korozji niskotemperaturowej, kocioł pracuje w wysokiej efektywności i jest czystszy w swoim spalaniu.
Po zamontowaniu zespołu termoregulacyjnego MODULUS niezbędny jest montaż zaworu 3-drogowego lub 4-drogowego aby temperatura na instalację grzejnikową lub podłogową nie była za gorąca.
Dla kotłów na ekogroszek bardzo mocno zalecamy montaż zbiorników akumulacyjnych nawet małych 500-800 litrów, ponieważ kocioł w takiej konfiguracji, pracuje perfekcyjnie a oszczędności na spalaniu paliwa sięgają nawet 40% jeśli kotły są przewymiarowane.